Yatak Örtüsü Temizliği

Yaşam alanlarımızın görsel estetiklik kazanması her birimiz için önemli unsurlardandır. Ev tekstili ürünleri de bu konuda en çok yardım aldığımız eşyaların başında gelir. Özellikle yatak odasını düşündüğümüzde bu alana şıklık kazandıran unsurlardan biri şüphesiz ki yatak örtüsüdür.

Günümüz yaşantısında birçok ürün için kuru temizleme yaptırma olanağına sahibiz. Sadece giysilerimiz değil, ev tekstili ürünlerimiz de bu olanaktan yararlanabiliyor. Bilindiği gibi çamaşır makinesinde yıkamak özellikle hassas kumaş yapısına sahip olan ürünlerin yıpranmasına neden olur. Zaman içerisinde rengini çok fazla açar ve eski bir görünüm kazandırır. Bu da yeni bir ürün alma ihtiyacını doğurur. Aslında ürünü kısa sürede eskitip, bir yenisini almak yerine, düzenli olarak kuru temizleme yaptırarak daha uzun süre kullanma yoluna gitmek, çok daha avantajlı bir seçim olacaktır.

Evinizde bulunan bütün ev tekstili ürünleri için kuru uygulamalar yapılabilir. Yatak örtüsü kuru temizleme gibi, diğer eşyalarınızla da bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Ürünün yapısına göre nasıl bir uygulama yapılması gerektiği görevliler tarafından belirlenecektir. Ona göre işlemler gerçekleştirilir ve bu işlemler sırasında ürünlerinizin hiçbir şekilde zarar görmemesi garanti altına alınır.

Elitez Kuru Temizleme ekibi olarak bütün ürünlerinizin temizliğinde yanınızda yer almaktayız. Profesyonel ve hızlı çözümlerimizden yararlanmak için web adresimizi ziyaret ederek, sadece 30 saniye içerisinde siparişinizi verebilirsiniz. Ürünlerinizi 5 saat içerisinde teslim alan ekibimiz, en kısa süre içerisinde teslim etme garantisi sunar. Web sitemizin yanı sıra, müşteri hizmetlerimizi arayarak da bizlere ulaşabilir, bütün işlemlerinizi müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak örtüleri nasıl yıkanır?

Yatak örtünüzü yıkamadan önce kumaş özelliğine ve dokusuna güzelce bakın ve yıkama şeklinizi netleştirin.

Yatak örtünüzü yıkarken yanına başka bir parça koymadan yıkamaya çalışın. Bunun sayesinde yatak örtünüz daha iyi yıkanacaktır.

Yatak örtünüzün yıkama talimatında bir kuru temizleme uyarısı yoksa çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Yatak örtünüz keten özellikli bir örtüyse soğuk suda ve elde yıkama programında yıkamanız önerilmektedir. Yıkarken çok az ölçüde deterjan kulanın ve mümkün ise sıvı çamaşır deterjanı tercih edin. ek olarak keten kumaşın özelliği tok durmasıdır. O nedenle yıkama sırasında yumuşatıcı kullanmamalısınız.

Eğer yatak örtünüz saten özellikli bir örtüyse mutlaka “sıkma iptal” biçiminde yıkamalısınız. Tersi halinde yatak örtünüzün kumaşına zarar verirsiniz. Ilık suda, elde yıkama programında ve az deterjan kullanarak yıkamak, en ideal yıkama şeklidir.

Yatak örtünüzün üstünde boncuk, pul veyahut payet işleme tarzında detaylar bulunuyor ise yıkama konusunda daha narin davranmalısınız. Yatak örtünüzü içine koyup çamaşır makinesinde yıkayabilceğiniz büyük bir bez torbanız olmalı. Yatak örtünüzü bu bez torbanın içine koyarak çamaşır makinesine atarsanız yatak örtünüzün işleme detaylarına zarar vermeden yıkama işlemini bitirmiş olursunuz. Eğer bu iş için bir bez torbanız yoksa bir çarşafla da benzer işi görebilirsiniz. Yatak örtünüzü katlayarak bir çarşafın içine sarın ve bu biçimde çamaşır makinenizin içine yerleştirin. Her iki halde da yatak örtünüzü çamaşır makinesinin verebileceği olası zararlardan korumuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.