Koltuk Nasıl Yıkanır ? Koltuk Yıkamada Tavsiye ve Önerilerimiz

Ailemiz, çocuklarımız, misafirlerimiz yani yaşam ortamlarımızın tüm paydaşları tarafından en sık temas edilen mobilyaların başında gelen koltuklarımızın sürekli kullanım sonucunda kir, bakteri, mikrop, toz, yemek artıkları, leke ve polenler gibi yaşam ortamlarımızın sağlığını tehdit edecek maddelere maruz kalması kaçınılmazdır ve bu durumu tersine çevirmek adına alanında uzmanlaşan profesyonel bir koltuk yıkama firmasından destek almak yeterli olacaktır.

Koltuk Yıkamada Tavsiye ve Öneriler

Halı yıkama sürecinde olduğu gibi koltuk yıkamada da üzerinde durulması gereken birçok nokta olmakla birlikte bu noktalar genel itibariyle;

  • Koltuğun derinlerinde yer alan leke, kir, toz ve alerjenlerin temizlik esnasında ortadan kaldırılması.
  • Koltuk yıkama işlemi sonucunda uzun süreli temizliğin garanti edilmesi.
  • Yıkama işleminden sonraki kuruma sürecinin hayli uzun olması dolayısıyla gerek koltuklarımızın bir süre kullanım dışı kalması gerekse de bu esnada temizlenen kir ve lekelerin tekrar koltuğa yerleşmesi ya da koltuktaki nemli ortamın bakteri ve mikroorganizmaların üremesine zemin hazırlaması.

olarak sıralanabilir.

Temel olarak ifade ettiğimiz bu üç noktaya baktığımızda; Elitez Kuru Temizleme’nin ‘Daha Sağlıklı, Daha Temiz ve Daha Kuru’ anlayışının önemini çok daha net görmek mümkündür.

Klasik koltuk yıkama tekniklerini uygulayan firmaların ‘Koltuk nasıl yıkanır ?’ sorusuna verdiği yanıt ile Elitez Kuru Temizleme’nin verdiği yanıt hiç şüphesiz aynı perspektifte ve kalite standartlarında değildir.

Kapsamlı bir koltuk temizliğinde karşımıza çıkan en temel problem; koltuğun derinlerine işleyen lekelerin sökülmesidir ve bu lekelerin temizliği için de doğru teknik, doğru ekipman ve uzman personel işbirliği kaçınılmazdır. 

Koltuk ya da halı yıkama sürecindeki temel noktalar ile ilgili gerek tecrübe gerekse de çeşitli analiz çalışmaları neticesinde bilgi sahibi olan firmamız; sizlere % 100 hijyen sunmanın yanında koltuklarınızı tekrar tekrar temizletmenizi engelleyecek teknoloji ile önemli bir maliyetten kurtulmanıza da yardımcı oluyor.

Elitez Kuru Temizleme’ye Özgür Bir Teknik : Sıcak Karbonatlı Koltuk Yıkama

Ev ve işyerlerimize giren tozun % 80’inin tutunduğu koltuklarımızın temizlik sürecine detaycı bir perspektiften bakmamız yalnızca koltuğumuzun o an için temizlenmesini değil uzun sayılabilecek bir süre de sağlığımızı tehdit etmeyecek şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Koltuk yıkama noktasında hiç şüphesiz birçok farklı yıkama tekniği kullanılabilir fakat günümüzde klasik yıkama tekniklerinin koltuğun derinlerine işleyememesi dolayısıyla % 100 hijyenik bir temizlik sürecini sağlayamadığı ortadadır. Bu açıdan bakıldığında; halı ve koltuk yıkamaya farklı bir bakış açısı getiren ‘Sıcak Karbonatlı’ yıkama tekniğinin sağladığı avantajlardan bahsetmek; profesyonel, güvenilir, kaliteli ve hijyenik koltuk yıkama ifadesinin altının doldurulması bakımından önemli bir noktadır.

Patenti firmamıza ait olan ve sabun, çamaşır suyu ya da deterjan gibi ağır kimyasallara kıyasla insan sağlığını ve mobilyalarımızı hiçbir şekilde tehdit etmeyerek tümüyle çevre dostu bir yapıda tasarlanan doğal temizlik solüsyonu  etrafında şekillendirilen sıcak karbonatlı yıkama tekniğimizin avantajları;

  • Koltuklarımızın derininde yer alan kir, leke ve alerjenleri yüzeye çıkartarak % 100 hijyen sunması.
  • Temizlik sürecinde klasik tekniklere bağlı olarak % 80 daha az su kullanılması dolayısıyla koltuklarımızın kısa süre içerisinde kuruması.
  • Koltuklarımızın renk ya da desenlerinde herhangi bir deformasyona izin vermemesi.
  • Yalnızca anlık bir hijyen değil uzun süreli koruma sağlayarak gereksiz maliyetlerin önüne geçmesi.
  • Çevre dostu temizlik ürünü ile koltuklarımıza olduğu gibi çevreye de herhangi bir kimyasal etkide bulunmaması.

şeklinde ifade edilebilir.

Bir önceki paragraflarda da sıkça ifade edildiği gibi koltuk yıkama sürecinde kullanılan ürün ve tekniklerin farklılık gösterebilir ve bu farklılıklar zaman zaman koltuklarını yıkatmak isteyen bireylerin kafasında soru işaretlerinin oluşmasına zemin hazırlar.

Genel hatlarıyla koltuk temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalara ve Elitez Kuru Temizleme’nin üstün koltuk yıkama hizmeti içerisinde özen gösterdiği alanlara değindikten sonra koltuk temizliğinde merak edilmesi muhtemel sorulara yanıt vermek, hiç şüphesiz konu bütünlüğünün sağlanması açısından doğru bir bakış açısıdır.

Koltukları En İyi Ne Temizler ?

Toplumda yerleşen klasik anlayışın aksine sabun, çamaşır suyu, deterjan vb. ağır kimyasallar içeren temizlik ürünlerinin koltuklarımızı temizlemekten ziyade yapılarında deformasyona neden olduğu ve yanlış halı yıkama tekniğiyle birleşerek koltuklarımızın derinlerine işleyen sağlığımıza zararlı maddeleri sökemediğinin altını kalın çizgilerle çizmemiz gerekir.

İçeriğinde doğaya, insan sağlığına ve mobilyalara zarar veren kimyasalları barındırmaması ile ideal bir temizlik ürünü olarak karşımıza çıkar.

Elbette koltukların yıkanması ve temizlenmesi sürecinde birçok farklı ürün kullanılabilir fakat bu ürünlerin sonuçlarının yıkıcı olmaması adına ürünün seçiminde hassas davranılması ve barındırdığı kimyasalların tam anlamıyla bilinmesi gerekir.
Tüm bunlara baktığımızda; doğru teknik, doğru ürün, doğru ekipman ve uzman personele sahip Elitez Kuru Temizleme’nin koltuk yıkamada fark yaratan bakış açısının minimum maliyet – % 100 hijyen çizgisini yakaladığı ifade edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.